Odos priežiūra šaltuoju sezonu

Vanagupės SPA ekspertų patarimai

Turėtume nepamiršti, kad keičiantis sezonams keičiasi ir odos priežiūra. Šaltuoju metų laiku kūno odą vargina temperatūros svyravimai: patalpose paprastai – šilta ir sausa, o išėjus į lauką – žvarbu, šalta, drėgna, todėl oda neretai patiria stresą. Šaltuoju periodu ypatingą dėmesį savo odai turi skirti tie, kurių oda yra sausa, jautri, plona ar alergiška.

Norėdami atrasti naujų ir vertingų patarimų, Jūsų kūno puoselėjimui bei grožiui pirmieji, užsisakykite naujienlaiškio prenumeratą:

Visai-Thago-kosmetikai-10-nuolaida

Odos drėkinimas

Šiuo laikotarpiu svarbiausia yra odos drėkinimas. Reikėtų vengti lengvo, visai skystos konsistencijos, vandens pagrindu gaminto kremo, kuris, itin greitai įsigerdamas į odą, staigiai, tačiau labai trumpalaikiai aprūpina odą drėgme, visai nepalikdamas apsauginės lipidinės plėvelės, todėl gauta drėgmė labai greitai prarandama, odos barjerinės savybės ne palaikomos, o išbalansuojamos; oda, nepaisant nuolatinio drėkinimo, dar labiau sausėja.

Rekomenduojame rinktis riebesnį kremą, kurio sudėtyje esantys riebalai ant odos paviršiaus sudaro apsauginį sluoksnį ir taip padeda išsaugoti drėgmę. Kremą tepkite likus pusvalandžiui iki išėjimo į lauką, nes tiek laiko prireikia, kad kremas tinkamai įsigertų. Svarbu, kad žiemą naudojamas kremas nebūtų ir per daug riebus, dėl tos priežasties, jog visą laiką nebūname tik šaltame ore. Tirštą, riebų, su įvairias augaliniais aliejais ir vitaminais maitinamąjį kremą reikėtų rinktis jei lauke ruošiatės būti ilgiau. Šiltoje aplinkoje per riebūs kremai odą vargina, užspaudžia poras, neleidžia jai laisvai „judėti“. Esminė taisyklė: dienos metu odą reikia maitinti, o naktį drėkinti.

Koreguokite ir odos valymo procesą – žiemą rinkitės maitinamuosius valiklius. Žymiai geriau odą nuvalo, o kartu ir tonizuoja, nesausina miceliniai losjonai. 

Mūsų specialistai rekomenduoja:

Kūno priežiūra žiemos metu

Ne tik veido odos priežiūra turėtų pasikeisti žiemos metu. Jūsų kūnas taip pat laukia labiau puoselėjančios priežiūros, nors ir yra pasislėpęs po storu drabužių sluoksniu. Kūno odą būtina reguliariai nušveisti tam, kad pašalintumėte sausas odos pleiskanas. Rinkitės aliejinį, sodrų kūno šveitiklį. Po šveitimo visada pamaloninkite odą stipriai maitinančiu kūno kremu.

Rankų priežiūra žiemos metu

Ypatingą dėmesį reikia skirti rankų odos priežiūrai – lygiai taip pat kaip veidas, mūsų rankų plaštakos itin jautrios išoriniam poveikiui. Bet skirtingai nei veidas, rankų oda turi mažiau riebalinių liaukų  ir todėl turi daug plonesnę ir silpnesnę hidrolipidinę plėvelę. Taip pat rankų plaštakų epidermyje yra 4-5 kartus mažiau vandens nei veido odoje. Čia pat pridėkite valomųjų priemonių poveikį ir kitus dirgiklius – nenuostabu, kad mūsų rankų oda dažnai būna dehidratuota. Vis dėlto, rankų odos priežiūra yra gana paprasta ir neužima daug laiko – pakanka laikytis tam tikrų taisyklių. Visų pirma, nevenkite šiltų pirštinių – Jūsų rankos neturėtų lauke šalti. Antra, atliekant namų ruošos darbus – skalbimas, tvarkymas, indų plovimas – būtinai mūvėkite buitines gumines pirštines. Ir svarbiausia, ryte ir vakare naudokite apsauginį ir maitinamąjį rankų kremą.  

Mūsų specialistai rekomenduoja: