Kuo serumas skiriasi nuo kitų odos priežiūros produktų?

Vanagupės SPA ekspertų patarimai

Kas yra odos serumas? Kuo jis skiriasi nuo kitų odos priežiūros produktų?

Serumas – tai aktyvi kosmetinė priemonė, kurios koncentracija yra veiksminga bei taikoma kosmetologijoje norimam efektui pasiekti ar išspręsti įvairias odos problemas (pvz.: odos bėrimai, padidėjęs riebalinių liaukų veiklos aktyvumas T zonoje, odos tonuso praradimas, nasolabialinės raukšlės – nuo nosies kampo iki lūpų kampo, odos sausumas, tempimo pojūtis ir kt.).

Norėdami atrasti naujų ir vertingų patarimų, Jūsų kūno puoselėjimui bei grožiui pirmieji, užsisakykite naujienlaiškio prenumeratą:

Serumai stiprina odos barjero funkcijas: gerina bei papildo odos medžiagų apykaitą ir veikia anksčiau minėtas odos problemas. Dažniausiai, serumai yra koncentruotos kosmetinės priemonės, kurių veikliųjų medžiagų koncentracija yra didesnė nei emulsijose ar kremuose. Reikėtų atkreipti dėmesį, jog serumų sudėtį sudaro apytiksliai nuo 2-10 ingredientų, o emulsijas ar kremus apytiksliai sudaro apie 19-20 ingredientų, o tai reiškia, jog serumų veikliųjų medžiagų koncentracija yra didesnė, todėl ši priemonė gali efektyviau spręsti odos barjere esančias problemas bei greičiau pasiekti norimą efektą.

Kada naudoti serumą? Kokį pasirinkti?

Visų pirmą reikėtų žinoti savo odos tipą bei būklę. Labai dažnai klientai to nežino, nenori pripažinti specialisto nuomonės bei mano, kad jų oda yra vieno tipo, nors, kai ateina pas specialistą į kosmetologines veido procedūras, specialistas vertina odos tipą bei būklę ir pasirodo visai kita situacija. Tinkamai įvertinti odos būklę gali tik profesionalus specialistas – kosmetologas. Atlikus šį veiksmą, žinant odos tipą bei būklę galima išsirinkti serumą. Renkantis serumą svarbiausia yra suprasti odos trūkumus (ko reikia odai) ir poreikius bei pasiteirauti kosmetologo apie serumus, jų skirtumus.

Trumpai apžvelgsime serumų rūšys bei skirtumus:

  1. Vandeniniai ​ – tai priemonės, kurios neturi aliejų, jų pagrindą sudaro vandeniniai ekstraktai. Šios priemonės skirtos intensyviam odos drėkinimui ir SVARBU, jog po tokio serumo yra būtinas kremas su veikliosiomis medžiagomis, vandens ‚‚užrakinimui‘‘, nes kremo sudėtyje yra aliejų. Pastarasis yra garavimui nelaidi terpė, todėl užtepus ant odos po serumo aplikacijos veikia kaip apsauginė plėvelės. Tokiu būdu yra užtikrinamas intensyvus odos drėkinimas ir
    veikliųjų medžiagų veiksmingumas, kurios yra ištirpintos serumo vandenyje. Pvz: riebalinių liaukų veiklą reguliuojantis, regeneruojantis (atstatantis) serumas ir kt. Kas būtų, jeigu NENAUDOTUME kremo po vandeninio serumo? Tuomet iš mūsų odos paviršiaus ‚‚nugaruotų‘‘ vanduo bei veikliosios medžiagos, užteptos ant odos, taptų neveiksmingos.
  2. Aliejiniai – tai emulsijos arba kremo alternatyvios kosmetinės veido priemonės, kurios yra sunkios konsistencijos. Tokio pobūdžio serumai tinka turintiems sausą, dehidratuotą odos tipą.
  3. Pagaminti vandens pagrindu – tai serumai, turintys savyje didžiąją dalį vandens, kurių kitą dalį sudaro nevandeniniai komponentai (aliejai, glicerinas, pantenolis, sorbitas). Šie serumai yra intensyviai drėkinantys, tačiau jau turintys savyje ir nedidelį apsauginį – odos maitinimo elementą, kuris neleidžia vandeniui ir veikliajai medžiagai VISIŠKAI nugaruoti. Pvz., hialurono rūgšties serumas. (Pastaba – nakčiai po VISŲ, bet kokios rūšies, serumų rekomenduojama papildomai užtepti regeneruojančio naktinio kremo).

Kada pradėti naudoti serumus?

Iki 20-25 metų užtenka taisyklingos odos priežiūros, nes oda sveika, jauna, pati geba apsirūpinti odos drėgmės balansui palaikyti būtinomis medžiagomis. Tikslingiausia serumus pradėti naudoti yra 26-32 metų amžiaus moterims ir vyrams, nes jau keičiasi įvairūs metaboliniai procesai – vyksta medžiagų apykaitos sulėtėjimas, kuris yra svarbus įvairių medžiagų gamybai (pvz., kolageno ir elastino).

Žinoma, tam tikrais atvejais – po saulės vonių, atostogų arba įvairių odos būklės sutrikimų – oda gali ‚‚prašyti‘‘, ir reikia suteikti papildomą apsaugą (pvz., intensyvesnio drėkinimo, riebalinių liaukų reguliavimo ir kt.). Tokiu būdu serumus galima naudoti žymiai anksčiau nei 25 metai, taip pat norint palepinti odą profilaktiniais tikslais, bet reiktų nepersistengti.

Mūsų eskpertai rekomenduoja: