Patarimai vyrams – kaip tinkamai prižiūrėti veido odą

Vanagupės SPA ekspertų patarimai

Norime pristatyti grožio rubriką, kurioje Vanagupės SPA ekspertai pasidalins pasaulyje pripažintomis Thalgo kosmetikos priemonėmis, dalinsis patarimais bei savo įžvalgomis.

Viešbučio „Vanagupė“ kosmetologė Emilija tvirtina jog, net ir vyrai turėtų skirti šiek tiek daugiau dėmesio savo veido odos priežiūrai. Tinkama odos priežiūra vyrams padės ilgiau išsaugoti gražią, jaunatvišką odą, išvengti ankstyvų raukšlių, o taip pat nuraminti sudirgusią odą.  

Norėdami atrasti naujų ir vertingų patarimų, Jūsų kūno puoselėjimui bei grožiui pirmieji, užsisakykite naujienlaiškio prenumeratą:

Visi mano, kad  vyrų oda  yra lygiai tokia pati kaip ir moterų. MITAS! Vyrų oda skiriasi tuo, kad ji yra storesnė dėl didesnio testosterono (vyriško hormono) kiekio organizme, mažiau elastinga ir patiria daug streso dėl nuolatinio skutimosi. Kalbant apie vyrų veido odą, ji taip pat turi keletą išskirtinumų:

  1. Nustatomas skirtingas odos glotnumas skirtingose veido zonose, pvz. skutama kaklo oda yra gerokai šiurkštesnė negu skruostų. Tai lemia kaklo, pasmakrės zonose dažniau įaugančius plaukus.
  2. Nuolatinis skutimas lemia sumažėjusį sebumo (riebalų) išsiskyrimą ir padidėjusį vandens netekimą iš odos.
  3. Lyginant su moterų oda, vyrų odai būdingas lėtesnis žaizdų gijimas, todėl skutimo provokuoti sudirgimams ar įpjovimams užgyti reikia daugiau laiko.
  4. Dėl gausesnės pigmentacijos dažniau pasireiškia použdegiminė hiperpigmentacija, provokuojama mikrotraumų (pvz. sukeltų skutimo) ir kitų pažeidimų.
  5. Perifolikulinė (aplink plauko folikulą) veido oda pasižymi didesniu jautrumu aplinkos dirgikliams, todėl skutimo metu ląsteliniame lygmenyje sukeliami uždegimui būdingi procesai, vizualiai matomi kaip paraudinimas, patinimas, jaučiamas skausmas bei gali atsirasti įvairių bėrimų. Šitie visi išvardinti veiksniai lemia, jog skutimasis ir veido odos priežiūra – savęs pažinimo ir įgūdžių reikalaujantis procesas.

Vyrų veido odos priežiūros rutinos žingsniai

  1. Odos prausimas – vyrų oda labiau linkusi riebaluotis T zonoje, o skruostų bei V zonoje yra sausesnė bei šiurkštesnė. Prausimo metu reikėtų naudoti prausiklį, kuris valo odos poras, mažina riebalų perteklių T zonoje, bet neišsausintų odos. Jokiais būdais nenaudoti įvairių muilų veido odos prausimuisi, nes pažeidžia apsauginį odos barjero funkcijas t.y hidrolipidinę odos plėvelę, kuri užtikrina odos floros pusiausvyrą. Reikėtų rinktis gelinės, putų konsistencijos priemonės.
  2. Po prausimosi būtinai reikia odą tonizuoti su toniku. Tinkamiausi vyrams būtų su jūrinės kilmės ingredientais (dumbliuose gausu mineralų (kalio, natrio ir kalcio) ir mikroelementų, kurie yra tirpūs ir puikiai įsisavinami (magnis, geležis, varis, cinkas, manganas). Suaktyvina tarpląstelinius ryšius, stimuliuoja mikrocirkuliaciją, atstato drėgmės pusiausvyrą. odai suteikia gaivumo ir skaistumo.
  3. Drėkinimas. Naudokite lengvą drėkiklį, kad oda būtų ne tik sudrėkinta, bet ir sulėtėtų jos senėjimo procesas, nes išsausėjusi ir saulės paveiktoje odoje greičiau atsiranda senėjimo procesai. Drėkinamasis kremas padeda ir nudegus saulėje – oda nuraminama ir greičiau pradeda gyti. Tinkamiausi vyrams kremai būtų su jūrinės kilmės ingredientais pvz: mėlynųjų dumblių ekstraktas, jūrinis vanduo su mikroelementais (magnis, kalis, cinkas, varis, manganas).

Thalgo rekomenduoja

Thalgo SPA kosmetikos produktai

THALGO išskirtinumas – jūrinės kilmės ingredientai. Vienas didžiausių šiuolaikinės kosmetikos iššūkių yra aktyviųjų ingredientų įsiskverbimas į odą ir tobulas jų įsisavinimas ląstelėse, kad pasiekti norimą rezultatą. Būtent tai ir yra didžiausias jūrinės kosmetikos veikliųjų medžiagų stiprioji pusė. Jūrinių veikliųjų ingredientų pranašumas yra išskirtinis dėl jų biologinio panašumo mūsų vidinei aplinkai. Todėl mūsų oda natūraliai, lengvai ir efektyviai įsisavina jūrinius ingredientus, o šie suteikia norimą rezultatą.